Kategori

Bebeğinizin İlk Doğumgünü ve Doğumgünü Fikirleri

Yazan: text_none_author Kategori: Bebek Tarih: 2013-09-20 Görüntüleme: 4857 Yorum: 0

Bebeğinizin doğum günü, sizinle birlikte geçirdiği ilk 12 ayın kutlaması olarak müthiş eğlenceli olabilir. Bebeğinizin böyle bir beklentisi olmadığını unutmayın. Bu parti sizin ve evinize gelip bu bir yaşındaki harika şeye bakarak ‘of’lar ve ‘ah’lar çekecek olan aileniz ve dostlarınız için yapılmaktadır!

Partiyi kısa tutun (yaklaşık 1 saat yeterlidir). En iyisi parti saatini bebeğinizin uykusundan sonraya ayarlayın ki bebek bu özel günde dinlenmiş ve iyi gününde olsun. Yetişkinleri eğlendirmek için fazla telaş etmeyin. Yalnızca birbirleriyle tanışmalarını sağlayın. Onlar birbirleriyle kaynaşacak ve sohbete dalacaklardır. Mümkünse ilk doğum günü partisini evinizde (ya da bebeğinizin kendini rahat hissedeceği ve alışık olduğu bir ortamda) yapın.

1.Yaş Günü

Yaş günü, hiç şüphesiz bebeğinizden çok sizin için özeldir. Aslında 12 aylık bebeğiniz muhtemelen kutlamayı oyun zamanında yapılan gereksiz bir kesinti olarak değerlendirecektir. Bu nedenle mükemmel bir organizasyon oluşturmak için anahtar nokta bunun bir anı haline getirilmesidir, siz ve arkadaşlarınız için! Her şey yiyeceklerden dekorasyonlara kadar mümkün olduğu kadar basit olmalıdır. Yapmanız gereken etkinliği videoya çekmek ve bebeğinizin nasıl muhteşem bir şekilde büyüdüğünün tadını çıkartmaktır, mutfakta bulaşık yıkayarak vakit geçirmek veya evde yaptığınız çorbaya son halini verme zamanı değildir. Ekstra yardım alın, bebek bakıcınızdan, büyükanne veya büyükbabadan ya da arkadaştan, böylelikle faaliyetlere katılabilir ve bebeğinizle eğlencenizi paylaşabilirsiniz.

İlk Doğum Günü Fikirleri

Bebeğinizin birinci doğum günü partisi, partiye katılan herkes için son derece fazla bir eğlence ve zevk kaynağı olabilir. Ancak bazen çok meşgul bir ebeveyn olarak, doğum günü partisindeki herkesin eğlenmesini sağlamak için heyecan verici ve özgün birinci doğum günü partisini hazırlamak amacıyla gerekli zaman veya enerjiniz olmayabilir. Bu sizi endişelendirecek bir durum değildir, birçok birinci yaş doğum günü partisi genellikle sizinle kutlama yapmak isteyen aileniz ve arkadaşlarınıza yöneliktir.

Büyük bir ilk doğum günü partisi düzenlemenin en iyi yollarından biri partiyi bir tema veya fikir etrafında planlamaktır. Seçeceğiniz tema büyük ölçüde bebeğinizin erkek veya kız olmasına bağlı olacaktır. Küçük bir erkek çocuğunuz varsa, taraftarı oldukları (daha doğrusu babalarının taraftarı olduğu) takımların formalarını giymiş küçük erkek çocukların katıldığı spor temaları daima harika olur. Süper kahraman temaları da eğlenceli olabilir. Bir oda dolusu Süpermen ve Batman düşünün Prenses, Peri kızı ve Barbie temalı partiler ise kız çocukları için eskiden beri kullanılan favori temalardır.

İlk doğum günü davetiyelerinin kişiselleştirilmesiyle ilgili olarak, davetiyeyi özel ve hatırlanabilir kılacak bazı kolay şeyler yapabilirsiniz. Ama bu davetiyenizi kişiselleştirmek için bir sürü para ve zaman harcamanızı gerektirmez. Örneğin, parlak renkli kâğıttan büyük bir 1 harfi kesebilir, çocuğunuzun ismini ön yüzüne ve parti detaylarını (zaman, yer, vs.) arka yüzüne yazabilirsiniz.

Partinizde rahat olmayı ve yalnızca eğlenmeyi unutmayın. Bebeğinizin 1. yaşını doldurması nedeniyle düzenlenmiş olsa da, aynı zamanda bebeğinizi bu büyük kilometre taşına getirmekte gösterdiğiniz başarı nedeniyle sizin için de düzenleniyor.

İlk Doğum Günüyle İlgili Yararlı İpuçları

 • Bebekler için yere serilmiş örtüler üzerinde oyuncakların yer aldığı ve etrafta emeklemek için geniş bir alanı olan güvenli ve yumuşak oyun alanları seçin. Anne-babaların çocuklarını izleyebilmeleri için örtülerin etrafına iskemleler dizin.
 • Küçük çocuklar resim ve elişi yapmayı sever. Üzerinde kâğıt ve boya kalemleri olan bir masa onlar için ideal olacaktır. Masanın üzerinden yere düşecek küçük cisimlerin kazayla bebeğinizin eline geçmesini önlemek için bu masayı bebeklerin oynayacağı alandan uzağa yerleştirin.
 • Çocuklar için bebek maması ve kuruyemişlerin yanı sıra, bazı yetişkinlerin seveceği soslar ve patates cipsleri ve peynir ve kraker tabakları hazırlayabilirsiniz.
 • Arkadaşlarınızın ve ailenizin bebeğin bir yılda ne kadar büyüdüğünü görmeleri için bebeğin ilk yılına ait bazı fotoğraflar koyun.
 • Bebeğinizin büyükannesi ve büyükbabası partiye geliyorsa onları da bir şekilde partinin planlamasına dâhil ederek kendilerinin özel olduğunu hissettirin. Bebeklerin ilk doğum günleri ile ilgili engin deneyimleriyle sizin düşünebileceğinizden daha fazla yardımları olabilir
 • Bebeğinizin ilk doğum günü için pasta seçmenin en kolay yolu 1 no.lu temayı uygulamaktır. 1 sayısı şeklinde pasta kalıbı satın alabilir ve kendi kekinizi yapabilir ya da pastaneden keki yapmasını isteyebilir ve pastanızı hazırlayabilirsiniz.
 • Pasta dekorasyonunuzda küçük mumlar, yenmeyecek süsler veya yutulabilir malzemeler varsa, bebeğinize veya küçük çocuklara pasta vermeden önce bunları pastanın üzerinden alın.

Hazırlanmak

Yaşamlarının bu aşamasında bebeğiniz size sıkı sıkıya bağlıdır bu nedenle bu anın bir yaşındaki bebeğiniz için iyi bir gün olmasını sağlamanın en iyi yolu ona tüm dikkatinizi vermektir. Bu oldukça kolay olabilir, zira bebeğinizin arkadaşlık dairesi küçük ve kişisel olacaktır. Bebeğiniz yabancılardan ve yeni yerlerden korkabilir, bu nedenle sadece yakın arkadaşlar ve aileleri evinize davet etmek mantıklı olacaktır. Eğer daha fazla kişiyi davet etmek istiyorsanız, eski hamilelik derslerindeki bazı arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz. Ancak, eğer bebeğinizin biraz maceracı gününde olduğunu biliyorsanız, bu durumda dışarı çıkmak birinci doğum günü için özel ve güzel bir fikir olabilir. Hayvanat bahçesine yapılacak bir ziyaret, hayvanlarla, temiz havayla ve keşfedecek bir sürü şey ile mükemmel bir bebek doğum günü fikri olabilir.

Gerçekten özel davetiyeler satın alabilir veya yapabilirsiniz, zira küçük bir toplanma için çok fazla davetiyeye ihtiyacınız olmayacaktır. Birinci doğum günü davetiyesi için güzel bir fikir, parlak renkli kağıttan büyük bir 1 sayısı kesmektir. Sayının önüne çocuğunuz adını ve sayının arkasına parti ayrıntılarını (zaman, yer vs.) yazın ve arkadaşlarınıza ve ailelere gönderin.

Doğum Günü Kartları

Bir bebek sahibi olmak vereceğiniz doğum günü kartı miktarını biraz artıracaktır, bu nedenle kartlara ilişkin olarak düşünmeniz gereken bazı önemli sorular bulunmaktadır. İnternetten kendi kartınızı mı bastıracaksınız (bu hizmeti veren birçok web sitesi bulunmaktadır) ? Ailenizden gelecek her hediyeye yapıştırılacak bir sticker/çıkartma yeterli olacak mıdır? Bir kart verecek misiniz? Kartlara ilişkin herhangi bir doğru veya yanlış cevap bulunmamaktadır, ancak bu konuda biraz düşünün ve eğer katıldığınız her parti için kart yazdırıyor veya alıyorsanız, kartınızı bütün ailenin bir mesajı ile kişiselleştirdiğinizden emin olun.

Doğum Günü Davetiyeleri

Doğum günü davetiyeleri her türlü şekil veya boyutta olabilir ve ne tür bir parti düzenliyorsanız onunla ilgili olmalıdır (eğer partinin bir teması varsa), davetiyenin bir erkek için mi kız için mi olduğu ve doğum günü çocuğunun yaşı dikkate alınmalıdır. Aşağıda belirtilen bilgiler de yer almalıdır:

 • Çocuğunuzun adı
 • Partinin tarihi
 • Partinin saati
 • Partinin adresi
 • Katılım teyidinin bildirileceği numara veya e-posta adresi
 • Kısa ve özet bir tanım

Dekorasyon

Bazı anneler bir doğum günü partisi için evi dekore etmeyi severken, diğerleri bunu gereksiz bir koşuşturmaca olarak düşünebilir. Eğer ikinci gruba dahilseniz, bu durumda yapabileceğiniz en kolay şeylerden birisi, uygun masa örtüleri, tabaklar, bardaklar, peçetelerden oluşan ve partinin temasını içeren bir “parti takımı” satın almaktır (varsa). Eğer birinci gruba dahilseniz, evinizi renkli balonlarla, ilginç konfetilerle, renkli flamalarla, yaratıcı afişlerle ve masalar için süs parçaları ile dekore ederek gerçekten mükemmel bir gün hazırlayabilirsiniz.

Eğer doğum gününü önünüzdeki yıllar için hatırlayacağınız bir ana dönüştürmek istiyorsanız, bebeğinizin fotoğrafını çekmeli (veya isterseniz profesyonel olarak çektirebilirsiniz) ve bu fotoğrafı geniş kenarlı bir karton çerçeveye yerleştirmelisiniz. Fotoğrafı keçeli veya normal kalemlerle birlikte bir masa üzerine yerleştirin ve parti sırasında misafirleri doğum günü çocuğuna mesaj yazmaya davet edin.

 

Birinci Doğum Günü Faaliyetleri

Bebeğiniz muhtemelen yaşamının bu aşamasında çok fazla faaliyete katılamayacaktır, ancak yine de bu durumu onlar için eğlendirici hale getirebilirsiniz! Oyun hamuru bebeğiniz ve arkadaşlarını meşgul etmenin iyi bir yoludur, bunun için bebeğiniz için güvenli bir alan ayarlamak, masanın üzerini oyun hamuru ile doldurmak ve çocukların kendini tamamen oyuna kaptırmalarına izin vermek en iyi yoldur (ancak her zaman gözünüz üzerlerinde olsun). Çocuklar sadece oyun hamuru ile oynamakla kalmayacak, aynı zamanda birbirleriyle de oynayacak ve çok eğlenecektir.

Büyük bir plaj topu eğlenceyi garanti edecektir, çocukların topu birbirlerine atmasını sağlayın ve yaşadıkları eğlenceyi izleyin. Bebeğinizin favori oyuncakları (Legolar, üst üste dizmeli oyuncaklar, çekmeli oyuncaklar) ile dolu bir oyun alanı büyük bir eğlence ortamı yaratacaktır.

Bu birinci doğum gününü istediğiniz kadar basit veya istediğiniz kadar karmaşık yapma seçeneğine sahipsiniz, ancak unutmayın ki bu günün asıl amacı eğlenmektir! Bu her zaman çocuğunuz için mükemmel bir hediyedir.

 

Yorum Yap

Resim Doğrulama


Copyright 2013 Design By Volkan Toptan Pazarlama
paymethods